Zvláštnosti naší školy

Hrátky s počítačem, Magic boxem, tablety i interaktivní tabulí.
Již v roce 2005 se nám podařilo umístit do každé třídy počítač ke zkušebnímu provozu.
Pedagogové prošly v minulých letech v rámci projektu Zvyšování počítačové gramotnosti školením typu Z a P. Máme kvalitní výukové programy, aby se hra s počítačem mohla stát doplňkem výchovné práce s dětmi.
Naším cílem bylo nejen seznámení dětí s jeho obsluhou, ale i využití počítače jako jednu z nových metod při práci s dětmi, která ji zpestří. Navíc umožňujeme seznámit se s počítačem i dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí ještě před vstupem do základní školy.

Dnes jsme již vybaveni prostřednictvím dotačních projektů celkem 20 tablety, interaktivní tabulí a robotickými hračkami, se kterými se děti učí jednoduchému programování. 

Ve zpracovaných „Zásadách pro využití počítače“ jsou stanoveny psychohygienické podmínky, organizace i formy práce s předškolními dětmi.

NOVINKOU ROKU 2014 se stal Magic Box! 
Že nevíte co to je? Tak jako děti v základní škole používají interaktivní tabule, pro předškoláčky byl vyvinut interaktivní box, který umožní promítání obrazu na zemi, koberci, zkrátka tam, kde je to malým dětem nejpřirozenější. Pomocí dvou interaktivních per mohou děti na veliké ploše kreslit, nebo plnit úkoly různých výukových programů.

Chováme také různá zvířátka

Naše kamarádka Žofinka
Žofinka je naší kamarádkou již několik let a roste jako z vody. Je to želva suchozemská a původem pochází z Jižní Afriky. Právě teď bydlí ve třídě Kočička a my se o ni učíme starat. Skoro každý den ji koupeme, ošetříme krunýř krémem a necháme ji proběhnout po koberci. Když je venku teplo, bereme ji sebou na zahradu, kde má nejraději květy pampelišky a jetele.
Bydlí ve skleněném teráriu s vrstvou dubové štěpky a teplotou 28 – 32 stupňů C. V rohu má plochý kámen, nad nímž je žárovka. Tady se může vyhřívat.

Šnek Pepíček
Ve 4.třídě Pejsek máme kamaráda až z Afriky! Tedy, je vlastně z Čech, ale původem je africký…
Sponzorsky nám jej věnovala Kačenčina maminka a my teď pozorujeme Pepíčka při krmení, lezení a zavrtávání se do podestýlky z kokosového vlákna.
Nejdříve nám přinesla Kačka s maminkou ukázat svého již ročního šneka a ten se nám tak zalíbil, že jsme se rozhodli využít starší terárium od želvy Žofinky, která již potřebovala větší, k nastěhování našeho nového kamaráda Pepíčka.
Představte si, že může dorůst v našich podmínkách do délky až 30 cm! Má krásnou, hnědě proužkovanou a na konci špičatou ulitu. Aby mu správně rostla, potřebuje sépiovou kost. Má rád piškot namočený ve vodě a také všechno zelené. Smlsne si i na rajčátku, banánu a jablíčku. A ze salátové okurky krájené na kolečka za malou chvilku udělá kroužek jako na klíče.
Pokud se chcete na Pepíčka podívat nejen na fotografiích, můžete přijít k nám, do třídy Pejsek, rádi Vám jej ukážeme!

Lama Emička
Společně s dětmi a rodiči již několik let pomáháme plzeňské ZOO. A ptáte se jak? Domluvili jsme se na tom, že část peněz, získaných sběrem hliníku, papíru, baterií, víček od Pet lahví a kaštanů věnujeme na sponzorování jednoho ze zvířátek v plzeňské ZOO.
Po dohodě s vedením zoologické zahrady jsme vybrali Lamu huanskou a dali jí jméno Ema.
Lamička Emička se tak stala naším novým kamarádem na dálku. Na fotografii si ji můžeme společně prohlédnout.

Třídíme společně odpad
Jak můžeme pomoci naší Zemi i my? No přece tříděním odpadu !
A právě to se u nás stalo samozřejmostí.

Jak a co třídíme?
> společně s dětmi ve třídě : papír, plast a to ostatní
> společně s rodiči : hliník, víčka od Pet lahví , staré baterie a monočlánky a papír
> společně se zaměstnanci MŠ i ŠJ : papír, Tetra obaly od mléka, plast, sklo bílé i barevné
Přidali jsme i sběr sušené pomerančové a citrónové kůry.

A co za získané finanční prostředky nakupujeme? Například semínka nebo cibulky jarních i letních květin do našeho záhonku, nebo suroviny do ptačích krmítek v zimních měsících.
Další naší aktivitou je sponzoring vybraného zvířátka v ZOO v Plzni. Nejdříve jsme chtěli zvolit třeba opičku, ale po dohodě s vedením ZOO jsme se rozhodli věnovat finanční částku za sběr a třídění odpadu zvířátku, které je tak trochu opomíjené – lamičce, které jsme dali jméno Emička.

Zpracovaný dlouhodobý projekt ,,Ze všeho jde něco vyrobit“, nám slouží k poznání, jak dále
využívat odpadový materiál k výrobě drobných dárků pro radost, učíme se také poznávat jeho
vlastnosti, pokusy zjišťujeme, jak dlouho trvá jeho rozložení v přírodě.