3. týden

Hezký den milé děti a milí rodiče,

vítejte u 3. dílu domácí školky. Tento týden, se pomalu budeme připravovat na Velikonoce. Začneme úklidem, co třeba pokojíček? Držel někdo z Vás už vysavač? To je vynález, co děti? Na co přijde, to spolkne. Až uklidíme, můžeme něco vyrobit, co třeba Velikonoční razítko z brambory? A to, co nám zbude za odpad, roztřídíme do správných kontejnerů. Také Vám ukážeme, co můžete vyrobit třeba jen z PET víček. Určitě si také zacvičíme a půjdeme se podívat do přírody.

• Uklízecí písnička. I úklid může být veselý, zazpívejte si tu naší uklízecí. Text je (ZDE)
  • Bramborové Velikonoční razítko. Na bramborové razítko budeš potřebovat: brambory, barvy, vykrajovátko Velikonočního motivu, pastelky a někoho dospělého, který bude potřebovat ještě nůž. Vyrobit takové razítko je velká zábava a pak už jen tiskneš a tiskneš, samozřejmě na papír. 😊 Jak na to (ZDE)
  • Recyklujeme z PET víček. Chceš si vyrobit hezkou dekoraci, třeba do květináče, do záhonu nebo jen tak? Budeš potřebovat: PET víčka, špejle, pečící papír, žehličku. Tato dekorace je jednoduchá a časově nenáročná. Jen opatrně, když se pracuje se žehličkou, to nech někomu dospělému., protože by si se mohl/a ošklivě popálit. Návod je (ZDE)
  • Sázíme „TRAVOUNA“. Chceš si vypěstovat vlastního TRAVOUNA, kterému můžeš stříhat vlasy, tedy až narostou, pokud ho budeš poctivě zalévat. Návod je (ZDE)
  • Třídíme odpad: Z velikonočního razítka máme bramborové odkrojky, víš, kam patří? Do jakého kontejneru? Jakou má tento kontejner barvu? Zkus zařadit tento odpad: pracovní list (ZDE)
  • Obrázek s úkoly a překvapením od paní ředitelky 😊 (ZDE)
  • Zazpíváme si? Muzikantská písnička. Text: (ZDE)
  • Paní učitelky Vám jí také zazpívají. (ZDE)
  • Protažení celého těla s říkankou. Text s pohybem: (ZDE)
  • A teď už šup ven! 😊 Porozhlédni se, kolik máš ve svém okolí třídících kontejnerů a dokážeš už sám poznat, který je na co?

Použité zdroje:

Publikace: Cvičení s říkankou pro malé děti: H.Vévodová, M. Růžek