Krteček

krteček

O Vaše děti budou ve školním roce 2024-25 pečovat:

paní učitelka: Lucie Micková
paní učitelka: Vladimíra Rybanská

asistentka pedagoga: Renata Kozelková

Do Krtečka chodí děti v rozmezí 3 – 6 roku. V tomto školním roce je do třídy zapsáno 21 dětí z toho 9 děvčat a 12 chlapců.

Školním rokem budou provázet paní učitelky Lucka, Vlaďka a pedagogická asistentka Renča.  Paní učitelky se také specializují na logopedickou prevenci formou zábavných logopedických chvilek. Logopedickou chvilkou bude provázet třídní maskot „Večerníček“ který se zároveň bude dostávat do rodin dětí, kde bude trávit čas např. víkend a po víkendu, bude ostatním dětem vyprávět co u dětí zažil, co viděl, kde byl na výletě, co nového ochutnal atd.

Naše třída je vybavena  herními a pracovními koutky, ve kterých si budeme hrát, tvořit a poznávat. Děti se seznamují s novými trendy tvořivých činností (keramická hlína, tkaní, macrame, ubrousková technika…)

Zpočátku se zaměříme především na adaptaci, neboť 7 dětí prostředí školky ještě nikdy nepoznalo. Poznáme prostory MŠ a ostatní zaměstnance.

Nově budeme využívat prostorů SNOEZELENU, kde můžeme zlepšovat a rozvíjet smyslové vnímání, koncentraci, pozornost, komunikaci.  Posilovat emoční a psychické stability. Nebo jen relaxovat v příjemném prostředí.

Dále budeme děti podporovat v samostatnosti, procvičovat sebeobsluhu a napomáhat v socializaci, především povedeme děti k vytváření dobrých mezilidských a kamarádských vztahů.

Letošní třídní vzdělávací program „KAM SE ZTRATIL VEČERNÍČEK motivací nám budou večerníčkové příběhy.

Mimo aktivit spojených s Věčerníčkem budeme poznávat a využívat plody přírody ze zahrádky, z pole i z lesa, seznámíme se se životem domácích i volně žijících zvířat, budeme pozorovat proměny přírody ve všech ročních obdobích, slavit svátky jednotlivých ročních období, posilovat a otužovat tělo při pobytu venku i při cvičení ve třídě, pomáhat chránit přírodu, poznávat okolí MŠ, bezpečně se pohybovat v přírodě i v našem městě, orientovat se v okolním světě, společně zkoušet různorodé činnosti, které rozvinou naše tělo, ruce i hlavu, užijeme si kulturní a společenské akce.

krtečkovi si také užijeme: Hledání večerníčka formou zábavné stezky, jablíčkový den , karneval s Žofkou, drakiádu s Patem a Matem atd. Krteček nezapomíná ani na opuštěná zvířátka, kde proběhne sbírka s pejskem a kočičkou.

Na „Školičce“ pro předškoláky, které věnujeme společný čas jedno odpoledne vždy v úterý, se zaměřujeme na správné držení tužky, grafomotorické cviky, pravolevou orientaci, zrakovou, sluchovou percepci a předmatematické činnosti a vždy na správnou výslovnost.