7. týden

Hezký den, milé děti a milí rodiče,

vítejte u dalšího již 7. dílu domácí školky. Tento týden nás zavede na zahrádku, již se na nás sluníčko směje, kytičky rozkvétají, ptáci zpívají. Ale také si zacvičíme, uděláme hokus-pokus a vyrazíme na procházku. Na procházku si přibal nějakou tužku, budeš jí potřebovat.

V minulém díle domácí školky, jste sázeli hrách, vařili hrachovou polévku i dnes si budeme hrát s hrachem.

Hrášková stavba: Budete potřebovat hrách, ale pozor musíte ho přes noc namočit, dále budete potřebovat špičatá párátka. Když máte hrášek měkký, můžete zapichovat párátka a vyrábět např. zvířátka, domečky. Obrázek (ZDE)

Barevná zahrádka: Máte doma bílou čtvrtku, zelený papír, vidličku, a různé barvy? Pak bude Tvým úkolem natrhat zelený papír na proužky a nalepit na bílou čtvrtku, jako stonky ke kytičkám, pak vezmeš vidličku, kterou namáčíš do barvy a tiskneš nad každý nalepený zelený proužek. Obrázek (ZDE)

Zdravá zahrádka: Je právě čas začít pěstovat bylinky, a některou zeleninu. I my si vypěstujeme např. bazalku, pažitku. Co asi potřebujeme pro takové zasazení semínka? Tak truhlík, hlínu, semínka toho, co chceme pěstovat, vodu. Proč vodu?

Lávová lampa: Víš, co to je lávová lampa?  Obrázek (ZDE). A víš, že takovou lampu si můžeš vyrobit doma? My Ti řekneme, jak na to. Co budeme potřebovat:

• vyšší úzká sklenice
  • 1 dcl vody
  • 1 potravinářské barvivo
  • 2 dcl oleje
  • šumivá tableta

Postup

• do 2/3 sklenice nalijeme olej
  • následně přidáme vodu
  • vodu obarvíme, tak že přidáme pár kapek potravinářského barviva
  • šumivou tabletu si rozpůlíme nebo rozlomíme rovnou na čtvrtky.
  • postupně šumivou tabletu vhazujeme do sklenice.
  • a už můžeme pozorovat, jak se nám hýbou v lampě bublinky

Zacvičíme si s říkankou: Dešťové kapičky, Deštík (ZDE)

Zazpíváme si písničku? Co třeba prší, prší? Text (ZDE)

Logopedická chvilka: Zkusíš si procvičit výslovnost? Popros třeba maminku, aby Ti říkanku pomalu přečetla. Říkanka je (ZDE)