Pejsek

pejsek

Do pejska chodí kamarádi od tří do sedmi let.
V tomto školním roce je ve třídě zapsáno celkem 22 dětí.

 

O Vaše děti pečují:

paní ředitelka Romana Plecitá
paní učitelka Bc. Jana Nováčková

paní učitelka Kateřina Vondrášková

Naše motto:Šťastné a spokojené děti po celý rok

Do třídy Pejsek chodí ve školním roce 2017/18  22 dětí. Z toho 9 dívek a 13 chlapců. Nejmenších dětí je 10 z toho 1 nastoupí během školního roku. Středních dětí je 6. Předškoláků je 5 a 1 má odloženou školní docházku.

V tomto školním roce nás bude vozit vláček z pohádky do pohádky. Děti si tak rozšíří své znalosti a dovednosti. Poznají rozdíl mezi opravdovým světem a světem plným fantazií. Naučí se rozlišovat co je dobré a co je špatné.

Barevné ladění je v teplých tónech oranžové a žluté barvy, která je doplněna modrou. Místnost je rozdělena na část herní s kobercem a pracovní. Nábytek je uzpůsoben potřebám dětí, stejně jako hračky a rozmanité didaktické a učební pomůcky.

Velkou dominantou třídy je dřevěný domeček s patrem, ve kterém je kuchyňka i odpočinkový kout. Třída má několik dalších hracích koutků jako například kadeřnictví s převlékárnou, knihovnu, divadlo a ateliér. Denně cvičíme na trampolíně, půlkruhovém žebříku nebo běžícím pásu. Společně se učíme třídit odpad, vyrábět z odpadového materiálu výrobky pro radost, poznáváme přírodu i prostřednictvím naší šnečí rodinky, která má v naší třídě své terárium. Hojně využívaný je klavír, protože paní ředitelka Romana je hudebnice.

Společně s paní učitelkou Janou, která ukončila VŠ v Českých Budějovicích, vytváříme ve třídě veselou a přátelskou náladu a těšíme se na další společné zážitky.

Jako každý rok budeme spolupracovat s rodiči při sběhu hliníku, pet-víček. Na podzim sběrem kaštanů a žaludů, přes zimu pomerančové a citrónové kůry.

 

Vyúčtování

 

Děti z pejska poslední říjnový den s pomocí p. učitelky vydlabaly a vyřezaly krásnou dýni. První listopadový den si děti udělaly výlet do přírody, za krásného slunečného počasí nakrmily labutě, nasbíraly žaludy a donesly dobroty mravenečkům. Po cestě objevily housenku, volavku popelavou a sbíraly barevné listy. Procházku si náramně užily.