Pejsek

pejsek

Do pejska chodí kamarádi od tří do sedmi let.
V tomto školním roce je ve třídě zapsáno celkem 23 dětí.

paní ředitelka Romana Plecitá
paní učitelka Bc. Jana Nováčková
paní učitelka Vladimíra Rybanská

TŘÍDNÍ PLÁN “ NA NÁVŠTĚVĚ U VČELÍCH MEDVÍDKŮ“

Do třídy Pejsek chodí ve školním roce 2020/21  23 dětí z toho 12 chlapců a 11 dívek. Ve skupině předškoláků je 11 dětí, ve střední skupině 2 dívky, v nejmenší skupině je 10 dětí.

Tento rok do Pejska za námi přiletí včelí medvídci ČMELDA A BRUMDA.  V období babího léta se seznámíme s novými kamarády, procvičíme jména, značky a pravidla třídy. Na podzim nás Včelí medvídci naučí poznávat ovoce a zeleninu. Zjistíme jakou mají barvu, tvar, chuť a vůni. Proč jsou pro nás a naše zdraví tak důležité? Zahrajeme si pohádku o Veliké řepě. Potom nás Čmelda s Brumdou zavedou do tajů lesa. Poznáme s nimi stromy, keře a lesní plody, ale také zvířata. Zjistíme, proč pro les jsou důležití mravenci. Dozvíme se, jak se správně chovat a chránit přírodu.

V zimě přijde za včelími medvídky Čert a Mikuláš. Společně se budeme těšit a připravovat na vánoční svátky. Seznámíme se s tradicemi, naučíme se péct perníčky, vytvoříme dárečky a připravíme překvapení na vánoční posezení.

Až se sejdeme po svátcích, zahrajeme si na řemesla, vyzkoušíme si různé profese a společně se  připravíme na masopust.

Po zimním spánku s Čmeldou a Brumdou přivítáme jaro. Stanou se z nás zahradníci, zasadíme semínka a naučíme se poznávat jarní květiny na louce i v zahradách. Vysvětlíme si, proč jsou pro nás včelky tak důležité. Vyzkoušíme si jejich práci přípravou pampeliškového medu. Také se něco dozvíme o svátcích jara a mláďátkách, která tou dobou přichází na svět. Potěšíme svoje maminky společně prožitým odpolednem.

V letním čase nás čmeláčci zavedou za svými kamarády na louku, k potoku, k řekám i moři. Tancem, písněmi a soutěžemi oslavíme MDD.  Využijeme naší krásné školní zahrady a nových didaktických tabulí pro výuku v přírodě, už se těšíme!

Během celého roku se zaměříme na logopedii, grafomotoriku a samostatnost starších a středních dětí. U nejmenších na adaptaci a sebeobsluhu, na dodržování pravidel slušného chování, rozlišování dobra a zla, vztahu k sobě i  k ostatním, k přírodě a zvířatům. Přírodu poznáváme i prostřednictvím naší šneččí rodinky, která má ve třídě své terárium.
S dětmi každý den cvičíme s bohatou výbavou pomůcek, mezi které patří u dětí oblíbený běžící pás a balanční pomůcky zn. Bobles, které stimulují stabilitu a koordinaci těla.
Učíme se třídit odpad, vyrábět z odpadového materiálu výrobky pro radost. Hojně využívaný je klavír, protože paní ředitelka Romana je hudebnice.

Barevné ladění naší třídy je v teplých tónech oranžové a žluté barvy, která je doplněna modrou. Místnost je rozdělena na část herní s kobercem a pracovní. Nábytek je uzpůsoben potřebám dětí, stejně jako hračky a rozmanité didaktické a učební pomůcky.
Velkou dominantou třídy je dřevěný domeček s patrem, ve kterém je kuchyňka i odpočinkový koutek. Třída má několik dalších hracích koutků jako například kadeřnictví s převlékárnou, knihovnu, divadlo a ateliér.

Na „Školičce“, které věnujeme společný čas jedno odpoledne, se zaměřujeme na správné držení tužky, grafomotorické cviky, pravolevou orientaci, zrakovou, sluchovou percepci a předmatematické činnosti a vždy na správnou výslovnost. Podporujeme i děti ohrožené školním neúspěchem, mezi které patří děti z méně podnětného prostředí a děti s odloženou školní docházkou, v kroužku „Zvídálek“.

Společně s paní učitelkou Janou a paní učitelkou Vlaďkou vytváříme ve třídě veselou a přátelskou náladu.

Jako každý rok se těšíme na spolupráci s rodiči a na spokojené úsměvy dětí 🙂

Všechny fotogalerie najdete : ZDE