Pejsek

pejsek

Do pejska chodí kamarádi od tří do sedmi let.
V tomto školním roce je ve třídě zapsáno celkem 25 dětí.

paní ředitelka Romana Plecitá
paní učitelka Bc. Jana Nováčková

paní učitelka Kateřina Vondrášková

Naše motto:Šťastné a spokojené děti po celý rok

Do třídy Pejsek chodí ve školním roce 2019/20  25 dětí.

V tomto školním roce nás bude provázet kocourek Matyášek a společně zažijeme nová dobrodružství. Díky posile paní učitelky Kačky můžeme trávit více času v přírodě a tím rozšiřovat a prohlubovat v dětech zájem o živou i neživou přírodu. Děti si tak rozšíří své znalosti a dovednosti. Poznají rozdíl mezi opravdovým světem a světem plným fantazií. Přes pohádky projdeme celým školním rokem a naučíme se rozlišovat co je dobré a co je špatné.

Barevné ladění naší třídy je v teplých tónech oranžové a žluté barvy, která je doplněna modrou. Místnost je rozdělena na část herní s kobercem a pracovní. Nábytek je uzpůsoben potřebám dětí, stejně jako hračky a rozmanité didaktické a učební pomůcky.

Velkou dominantou třídy je dřevěný domeček s patrem, ve kterém je kuchyňka i odpočinkový koutek. Třída má několik dalších hracích koutků jako například kadeřnictví s převlékárnou, knihovnu, divadlo a ateliér.

S dětmi každý den cvičíme s bohatou výbavou pomůcek, mezi které patří u dětí oblíbený běžící pás a balanční pomůcky zn. Bobles, které stimulují stabilitu a koordinaci těla.

Na „Školičce“, které věnujeme společný čas jedno odpoledne, se zaměřujeme na správné držení tužky, grafomotorické cviky, pravolevou orientaci, zrakovou, sluchovou percepci a předmatematické činnosti a vždy na správnou výslovnost.

Učíme se třídit odpad, vyrábět z odpadového materiálu výrobky pro radost, poznáváme přírodu i prostřednictvím naší šnečí rodinky, která má v třídě své terárium.

Hojně využívaný je klavír, protože paní ředitelka Romana je hudebnice.

Společně s paní učitelkou Janou a paní učitelkou Kačkou vytváříme ve třídě veselou a přátelskou náladu.

Jako každý rok se těšíme na spolupráci s rodiči a na spokojené úsměvy dětí 🙂