Zahrada v přírodním stylu

Nebojíme se napsat, že naše mateřská škola má jednu z nejkrásnějších zahrad v Příbrami. Je totiž projektována jako Zahrada v přírodním stylu. O financování se nám postaral náš zřizovatel – město Příbram, které využilo dotační program Zahrady v přírodním stylu. Děkujeme.

A tak zde společně s dětmi nacházíme vedle průlezek z akátového dřeva i další možnosti i zábavu. Zahrada nám pomáhá děti rozvíjet po stránce obratnosti, tvořivosti, zacházení s různými nástroji (dnes tolik žádaná polytechnická výchova), nebo získávání dalších znalostí v oblasti přírody.

Vodní koutek s vodními korýtky
a jemným písečkem nám umožní stavět cestičky, potůčky i rybníčky a hrát si s blátíčkem.

Venkovní terasy
využíváme pro hry i výuku i ke stolování.

Tvořivá dílna s krbem
nám poslouží ke společnému setkávání s dětmi i rodiči. Při „Školičce“ zde s předškoláčky pracujeme s různými ručními i elektrickými nástroji, ponkem, učíme se řezat, vrtat, zatloukat,skládat a vyrábět co nás napadne.

Na hmatové indiánské stezce s týpím a totemem můžeme vyzkoušet, jak jsou naše chodidla odolná a zda bychom třeba poslepu poznali, po čem chodíme.

Hotel pro hmyz
je pro naši zahrádku také moc důležitý. Hmyz totiž pomáhá s opylením rostlin nebo s kypřením půdy a tak mu rádi u nás poskytneme bydlení zdarma .

Zahradnický koutek
u „Babiččiny zahrádky“ kvete na jaře i v létě, předpěstované sazeničky hrášku, fazolí nám ukáží, jak umí růst v zahrádce.

Spirála pro bylinky a trvalky
nám ukazuje nejen barvy květů, ale i jejich vůni a v případě bylinek i chuť.

V hudebním koutku
posloucháme zvuky dřeva, kovu, umělé hmoty i kamínků. K výrobě jsme použili staré nádobí, které jsme si rádi ozdobili veselými barvami.

Venkovní pítka
nám pomáhají hlavně v parných dobách dodržovat pitný režim. Zapomeneme na sladké limonády a pijeme zdravou vodu!

Umělý kopec se štolou
jsme si moc přáli! V zimě můžeme konečně sjíždět na lopatách kopec u nás na zahradě, v letním období se probíháme štolou – víme, že v opravdické hornické štole pod zemí, kde se dolovalo stříbro, je navíc daleko větší tma a mokro.

Jak si na naší krásné zahradě hrajeme a tvoříme, se můžete podívat zde: nasenovazahradka2016